Vyber región:
Vyhľadávanie:

CLINIXOL s.r.o.

Maxima Gorkého 7
071 01 Michalovce
okres Michalovce

Telefón:
0917350118

E-mail:
Napsat solné jeskyni  e-mail ... clinixol@gmail.com

WWW:
www.clinixol.webnode.cz

Popis:

Haloterapia je vlastne metóda podobná speleoterapii, liečbe využívajúcej blahodarný vplyv jaskynného ovzdušia. Táto metóda vytvára v soľných miestnostiach rovnakú mikroklímu ako v prírodných soľných jaskyniach. Tie sa nachádzajú napríklad v Poľsku – soľné bane ako Wieliczka či Bochnia sú v prevádzke dodnes. Bol to nakoniec poľský lekár Feliks Boczkowski, ktorý v roku 1843 zistil, že vzduch v týchto baniach nasýtený suchým aerosólom chloridu sodného má liečivé účinky.

Nemci majú podobné zariadenia v Schönebecku a Rakúšania v Salceme. Využívajú ich ľudia s chronickými respiračnými problémami, opakovanými zápalmi prínosových dutín, hrdla, astmatici, atopici a podobne. Stabilná mikroklíma, vlhkosť vzduchu a ovzdušie, kde neprežijú nijaké baktérie ani plesne, má totiž mimoriadne priaznivé účinky na dýchacie cesty i pokožku. Okrem soľných mikročastíc sa v takomto ovzduší nachádza aj množstvo ďalších mikroelementov, najmä vápnika, magnézia, železa a niekoľkonásobne viac jódu ako počas búrky nad morom.

Prvá soľná izba, ktorá napodobňovala podmienky v soľnej bani, bola vybudovaná v pľúcnom inštitúte v Sankt Peterburgu v roku 1990. Moderná haloterapia je spôsob liečby v prostredí s regulovaným ovzduším, ktoré napodobňuje mikroklímu prírodných soľných jaskýň. Soľné prostredie v miestnosti vytvára generátor aerosólu, prostredie má takisto stabilnú vlhkosť aj teplotu vzduchu.

„Terapia soľou má významný preventívny a liečebný vplyv na široké spektrum chorôb. Preukázali to aj viaceré klinické štúdie,“ tvrdí MUDr. Silvia Bothová z Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Podrobnejšie klinické štúdie ukázali, že jemný suchý aerosól kamennej soli stimuluje obranné mechanizmy dýchacích ciest, zvyšuje teda ich odolnosť, má mukolytický a vysušujúci efekt, vykazuje protizápalové a imunomodulačné aktivity. Je ako bronchiálna kefa, ktorá pomáha dýchacím cestám zbavovať sa častíc peľu, prachu či mikróbov, ktoré ich kolonizujú.

„Haloterapia ako liečebná metóda má svoje opodstatnenie v pneumológii, alergológii, dermatológii, kozmetológii,“ pokračuje lekárka. „Suchý soľný aerosól aktivuje riasinkový epitel, a tým prospieva bronchodrenáži dýchacích ciest. Medzi jeho ďalšie pozitívne účinky patrí protizápalový a bakteriostatický efekt.“

Aplikovanie haloterapie krátko pred objavením sa prvých alergických príznakov podporuje zníženie alebo až elimináciu peľových alergénov v dýchacích cestách. Pobyt v soľných izbách či jaskyniach teda zmierňuje aj prejavy sennej nádchy (kašeľ, kýchanie, slzenie), pomáha znížiť dávky, resp. vysadiť antihistaminiká (protialergické lieky). Mnohí nevedia, že pobyt v takomto prostredí nasýtenom soľnými časticami normalizuje aj zloženie kožnej flóry, preto pomáha aj pri liečbe kožných ochorení. Má aj relaxačné a antidepresívne účinky.

Pri akých diagnózach pomáha haloterapia?
chronické pľúcne ochorenia (astma, CHOCHP, pneumónia, bronchitída, cystická fibróza)
alergia s negatívnym vplyvom na ušné, nosné, krčné dutiny (napr. senná nádcha)
ORL ochorenia (nádcha, sínusitída, faryngitída, laryngitída)
prevencia a liečba prechladnutia
respiračná hygiena, vyčistenie dýchacích ciest od škodlivých častíc zo vzduchu a cigaretového dymu
choroby kože (akné, neurodermatitída, psoriáza, celulitída)
srdcovo-cievne problémy (najmä v kombinácii s pľúcnymi chorobami)
neuróza, stres, stavy únavyOtváracia doba:

Na objednávku!Fotografíe:
 
     
 

Komentáre návštevníkov:

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.


Pridať nový komentár:
 
Ochrana proti spamu. Koľko je štyri krát štyri?

Meno:
E-mail:   - nepovinný údaj
WWW:   - nepovinný údaj
Text:
 

 

Košický kraj Prešovský kraj Banskobystrický kraj Žilinský kraj Nitrianský kraj Trenčianský kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj