Vyber región:
Vyhľadávanie:

Soľná jaskyňa Meditaran Šamorín

Mliečno 404
931 01 Šamorín
okres Dunajská Streda

Zobraziť adresu na mapeMobil:
0908 114 191

E-mail:
Napsat solné jeskyni e-mail ... lukacs@solnajaskynamediteran.sk

WWW:
www.solnajaskynamediteran.sk

Popis:

Soľná jaskyňa sa nachádza v drevenom zrube. V interiéri je recepcia s miniobchodom liečivých produktov zo soli, možnosťou občerstvenia a posedenia. Recepcia je vybavená aj čakárňou a toaletami. Návštevníci môžu využiť priľahlé parkovisko.


Samotná soľná jaskyňa pozostáva z dvoch farebne a kompozične odlišných miestností. Steny sú obložené umelecky opracovanou kamennou soľou z Pakistanu, Poľska a Rumunska, morskou soľou zo Slovinska a soľou z Mŕtveho mora z Izraela a Jordánska. Obloženie stien je umelecky spracované do farebných obrazcov, ktoré sú podsvietené a vytvárajú tak dokonale harmonickú atmosféru pre uvoľnenú relaxáciu. Jemná hudba a žblnkot vody z jazierka dovárajú príjemnú atmosféru. Interiér dopĺňajú prvky z borovicového dreva, detské soľné pieskovisko, jazierko so slanou vodou (soľankou).

Soľ vysypanú na podlahe zohrieva podlahové kúrenie, soľné panely umiestnené na stenách sú ohrievané svetelnými trubicami, čím dochádza k jej vyparovaniu a tvorbe suchého aerosolu. Pomocou dvoch klimatizačných jednotiek, výkonnej vzduchotechniky a jazierka udržiavame v jaskyni teplotu okolo 22 °C a vlhkosť okolo 50%. Ventilačný systém po každej hodine vymieňa vzduch v miestnostiach.Otváracia doba:

9-21 denneFotografíe:
 
     
 
     
 

Komentáre návštevníkov:

27.9. 2011 13:26
Bea Biro

Môžem odpouriť túto jaskyňu. Príjemné prostredie a personal. Nám sa osvedčila. Chodili sme aj minuly rok a uz mame pernamentku aj na tento. Verím, ze aj vdaka pobytu v jaskyni sme zvladli minulú zimu bez chorôb.
Pridať nový komentár:
 
Ochrana proti spamu. Koľko je štyri krát štyri?

Meno:
E-mail:
WWW:   - nepovinný údaj
Text:
 

 

Košický kraj Prešovský kraj Banskobystrický kraj Žilinský kraj Nitrianský kraj Trenčianský kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj